Banyo Dekorasyon veya tadilatına başlamadan önce dikkat etmemiz gerekenler mutlaka banyomuzun ölüçlerini alıp bir keşif yapmalıyız. Banyomuzun yeni yerleşimi nasıl olacağı hakkında bir çizim proje gibi de olabilir, fikir ve plan sahibi olmalıyız. Muhtemelen banyo eski olduğundan dolayı içeriden küvet gibi klozet gibi bir takım çıkarmalar olacaktır.

 

Banyo Dekorasyonunda Dikkat etmemiz gerekenler

 

Tüm planlamayı yaptıktan sonra artık banyomuzda tadilata başlayabilir eski eşyaları çıkartıp kırmamız gereken yerleri plan dahilinde kırıp sıhhi tesisata başlayabiliriz. Sıhhi tesisat önemlidir. Banyo bataryaları vs gibi yerleşimleri iyi yapabilmek için sıhhi tesisatında bir plan içerisinde yapılması gerekir. Tesisatta dikkat etmemiz gerek bir diğer husus ise elektrik konusudur. Elektrik prizleri nerede veya hatlar neren geçiyor bunlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

 

Tesisat işleminden sonra banyomuzda kırılan yerler veya tesisat işlemlerinden sonra kaba sıva gerekebilir. Kaba sıvanın ardından pürüzsüz bir ince sıva yapmalıyız. Banyomuzun vazgeçilmezi seramik kullanacağımızdan dolayı banyo dekorasyonu için ince sıva çok önemlidir.

 

Seramik işlemleri önemlidir. ,Duvarda seramik boyutu büyüdüğünden dolayı işçilik zamanından kısmadan ince bir işçilik ile seramik işlemini yapmalıyız. Seramik işlemleri bittikten sonra montaj işlerimize başlayabiliriz. Gerekli montaj işlemini yaptıktan sonra banyomuzun şık gösterişli görünmesi için tek ihtiyacımız olan aydınlatmadır. Bunun için mutlaka bir asma tavan veya müdahale edilebilir bir banyo tavanı yapılmalıdır. Banyomuzun makyajı bu olacaktır.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website

Free WordPress Themes