Ferah Ev Dekorasyonu

Rahat ve Ferah bir ev hayal ediyorsanız, sizler için hazırladığımız 5 altın kurallı makalemizi okuyabilirsiniz. Evimiz yaşadığımız, günün yorgunluğundan sonra güç kazanmak için dinlendiğimiz, huzur bulduğumuz ve misafirlerimizi ağırladığımız küçük dünyamızdır. Kendi evinizi ne kadar beğeniyorsunuz? Artık yenilikler yapmanın zamanı gelmedi mi? Pahalı bir tadilat veya tüm mobilyaları değiştirmenize gerek yok. Aslında her şey oldukça basittir.

ferah ev dekorasyonu

Parfüm, Evimizde ilk duygular koku ile başlamaktadır. Evinizin kapısı açıldığında evinizin kötü kokma ihtimalinden bahsetmeyeceğiz tabi ki şöyle güzel bir parfüm kokusu geldiğini düşünün. Size ilk tüyomuz emlakçılar hakkında olsun. Emlakçılar, satmak istedikleri ev için “evini kolayca satmak istiyorsanız, yeni pişmiş kek kokusu satışı kolaylaştıracaktır” mantığını izlemektedirler. Peki senin evin nasıl bir koku saçmaktadır? Ferah Ev Dekorasyonu için önemli olan kokuların ayrıca ruh halimizi etkilediğini biliyor muydunuz? Portakal kokusu depresyonun ilacıdır. İnternetten hangi kokunun hangi ruh haline neden olduğunu araştırarak kendinize bir aroma yapabilirsiniz. Suya birazcık aromatik yağ ekleyin ve evinizi müthiş kokulara teslim ederek Ferah Ev Dekorasyonu için ilk adımı atmış olursunuz. Koku seçimi oldukça önemlidir kesinlikle deneyerek tercih yapın yoksa Ferah Ev Dekorasyonu yapayım derken göz çıkarmayalım perdelerinize sinecek kokular günlerce evinizden çıkmayabilir.

Ferah Ev Dekorasyonu için bir diğer kuralımız renklerdir. Renkler ev dekorunun önemli bir parçasıdır. Avrupa’da dinlenme seviyelerini yeşil renk ile ifade etmektedirler. Dinlenmek veya aktif olmak mekanda hangi rengin çok olmasına bağlıdır. Ferah Ev Dekorasyonu için bu çok önemlidir. Eğer bulunduğunuz ortamda kendinizi tedirgin,gergin veya yorgun vb.. gibi hislere kapılıyorsanız, çevrenizde bulunan renkleri tespit edin. En fazla kullanım çeşitliliği sağlayan renk beyaz renktir. Aslında siyah renk tüm yaşadığımız alanlarda çok iyi bir renk değildir. Hatta mobilyalarda dahi siyah rengin kullanılması uygun değildir. Ferah Ev Dekorasyonu için renkten sonra diğer önemli olayımız ise ışıktır. Güzel bir avize odayı rahat bir yere dönüştürebilir.

Büyük şehirlerdeki koşuşturma insanları yoruyor. Ferah Ev Dekorasyonu bu nedenden dolayı da çok önemlidir. Bazen insanlar şehir hayatından kaçıp uzaklaşmak istemektedir. Bunu yapmaya ise zaman, ya da yaşam koşulları izin vermediği aşikardır. Ferah Ev Dekorasyonu yapmaya karar verdiğinizde evinizde doğal konforu yaratmak için canlı bitkiler, yeşillikler, güzel bir akvaryum gibi dekoratif eklemeler yapabilirsiniz. Yerleştirmiş olduğunuz canlılar ile ilgilenecek kadar zamana sahip değilseniz, yapay yeşillikler de kullanabilirsiniz. Ferah Ev Dekorasyonu için mobilya olarak ekolojik temiz malzemeler tercih edebilirsiniz.

Ferah Ev Dekorasyonu için kullanacağınız aksesuarlar ayrıca sizin karakter özelliklerinizi de ön plana çıkaracaktır. Hatta kullandığınız bazı şeyler evinizin dekorasyonuna uygun olmasa bile kullanmaktan çekinmeye bilirsiniz. Bir çok misafiriniz dekorasyonunuzu beğenmese de bu evde yaşayan onlar değil sizsiniz. Bazen çok küçük bir ev, büyük bir evden çok çok çok daha rahat olabilir. Bunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Evinizde temiz bir hava için evdeki tüm çöplerden kurtulun. Kullanmadığınız tüm eşyaları atın. Bu mobilya olsa bile kullanmıyorsanız atmaktan kaçınmayın. Tüm dolapları yeniden gözden geçirin. Ferah Ev Dekorasyonu için bazı kullanmadığınız eşyaları ihtiyacı olanlara verebilirsiniz. Evinizi hava alacak kadar boşaltın. Eğer yaşadığınız ev küçükse, pratik mobilyaları tercih etmelisiniz.

3 thoughts on “Ferah Ev Dekorasyonu

  1. Orakci Blog dedi ki:

    Gerçekten güzel dekarosyanlar ancak işte para lazım böyle şeylere paylaşım için teşekkürler 😀

  2. az eşya, az karmaşa demektir, insan huzur bulur böyle evlerde, yer minderi neyimize yetmiyor.

  3. Cansu dedi ki:

    Dekorasyon görünümü muhteşem. Aman onu atmayalım lazım olur, aman bu da kalsın belki bir gün değerlendiririm diyenler (yani benim gibi) böyle ferah bir ortama zor kavuşur gibi .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website

Free WordPress Themes