İş temposu çocuk bakımı derken yatak odamız ile ilgilenemedik. Yatak odası gözünüze çok küçük ve dolumu gözüküyor? Bunun nedeni dağınık olması olabilir. Eğer kullanmadığınız giysi ya da aksesuar gibi şeyleri yatak odanıza yığdıysanız Yatak odası dekorasyonu yapmadan önce eskilerden kurtulmalısınız. Çünkü yeni gelen aksesuar elmas dan da olsa eskilerin içerisinde karman çorman olabilir.

Yatak odası düzenleme

 

Yatak odanızda çok belirgin bir dekorasyon için kullanılmayan, modası geçmiş, veya evin başka odasında kullanabileceğiniz objeleri yatak odasında tutmamalısınız. Örnek verecek olursak modası geçmiş t-shirt de olabilir, bir vazo da olabilir. Hoşunuza giden ve yatak odasında olmasını istediğiniz aksesuarlar dışında kullanmadığınız objelere kıyafetlere vs.. yatak odanızda tutmayın.

Yatak Odası Düzenleme olayı için evinizin daha sık zaman geçirdiğiniz bölgelerinde göz önünde bulunan karmaşık görüntüsünü değiştirmek amacı ile yatak odasını bir depo gibi kullanıyorsanız, buna bir son vermeniz gerekmektedir. Yatak Odası Düzenleme de başarılı olmak için bu tuhaf olaya bir son verdikten sonra ise yatak odasında saklamak istediğiniz kitap, kıyafet, gözlük gibi eşyaları dolaplarda tutun. Eğer dolaplarda gereksiz eşyalardan kurtulmanıza rağmen orada da boş yer bulamıyorsanız, duvar rafı gibi çözümlere baş vurabilirsiniz. Tüm eşyaları dolaplara yerleştirdikten sonra Yatak Odası Düzenleme işine yerleri temizleyerek devam ediyoruz.

 

Kıyafet rafını ve dolapları yeniden gözden geçirin. En az 6 ay boyunca giymediğiniz dar ve büyük olan giysileri dolaptan hemen çıkartın. Geriye kalan kıyafetlerinizi güzelce katlayın. Aynı model kıyafetlerinizi gruplara ayırarak yeniden yerleştirin. Kullanmadığınız kıyafetlerinizi ise ihtiyaç sahibi insanlara vererek onları sevindirebilirsiniz. Yatak Odası Düzenleme işi için yapılan bu yardım sizin ruh halinizi de tedavi edecektir. İçinde bulunduğunuz mevsime uygun kıyafetleri daha sık kullanacağınızdan göz önüne çıkarın. Geriye kalan diğer mevsimlerin kıyafetleriniz hurç yardımı ile toplayarak saklayabilirsiniz. Toplamadaki hurç yardımı size yer kazandıracaktır.

Yatak odası düzenleme

Büyük alışveriş merkezlerinde kıyafet ve aksesuarlara uygun tasarlanmış kutular satın alabilirsiniz. Böyle durumlarda yardımınıza koşacak ve en çok işinize yarayacak olanlar Kemer için askılıklar ve ayakkabı,kıyafet vs.. gibi eşyaları saklamak için ise şık görünümlü kutulardır.

 

Birçok kişinin evinde boş bavullar vardır. Yolculuk sırasında hemen hemen yılda ya bir yada birkaç kez kullandığımız boş bavullar. Acaba kaç kişi bu boş bavulları dolu olarak saklamaktadır?. Sanırım sayısı çok az olabilir. Yatak Odası Düzenleme yaparken, bu bavullar boş saklanacağına kış mevsiminde isek yazlık kıyafetlerimizi içine alsa, yaz mevsiminde de kışlıklarımızı içine alıp saklasa kendini bu bavul nasıl olur?. Güzel öneri güzel. Basit ve güzel. Yatak odanızı temiz ve düzenli tutmak için dolaplarımızı düzene soktuk şimdi sıra geldi çeşitli alışkanlıklara. Her sabah uyandığınızda yatağınızı toplayın. Kullandığınız kıyafetleri kirli sepetine, eşyaları ise olmasa gereken yere koyun birkaç gün bu işlemi firesiz yaptığınızda alışkanlık haline geldiğini göreceksiniz.

5 thoughts on “Yatak Odası Düzenleme

 1. GalipM dedi ki:

  Çok güzel bir makale. İşinize yarayabilicek bilgileri bence başka bir yerde bulamazsınız! Teşekkürler.

 2. Bora Özbek dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir makale olmuş elinize emeğinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim.

 3. Zerenito dedi ki:

  Böyle bir içerikte daha fazla görsel olmalı tek eleştirim bu onun dışında gayet güzel yazılarınızın devamını bekliyorum

 4. Orakci Blog dedi ki:

  Ev dekorasyonları ile ilgili şeyler paylaşmanız gerçekten güzel ev düzenlemek için güzel öneriler bunlar ellerine sağlık hocam.

 5. Elif ARI dedi ki:

  🙂 Bizim ev Duman olmuş ne koli ne karton kurtarız.. bizimkini belediyenin çöp kamyonu paklar 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website

Free WordPress Themes